Duzzadt borjak, fogamzásgátlás és nyomás [Szakértői tanácsok]

Doktor úr, majdnem 1,5 éve dagadt a lábam, így gyakran nem tudok térdig érő cipőt (csizmát) viselni, a rövid ruhákról nem is beszélve. Ezen túlmenően az éreim megrepednek, és zúzódások ok nélkül jelennek meg, főleg a lábam felső részén. Fogamzásgátló tablettákat szedek, betegségemet jelentettem egy nőgyógyásznak, gondolván, hogy ez összefüggésben lehet a szedésükkel. Az orvos más tablettákat írt fel nekem, de sajnos a duzzanat nem múlik el. A borjak kemények és sűrűek, így nehéz őket masszírozni. Nagyon aktív életmódot élek, ezért annál is inkább aggódnak ezek az állandó duzzanatok. Vérvizsgálatot kell végeznem, eddig nem volt problémám a vérnyomással, ez mindig normális volt. Anyám évek óta magas vérnyomásban szenved, de a lábával nincs gond.

Szia,
A leírt betegségek részben összefüggésben lehetnek az Ön által alkalmazott fogamzásgátló tablettákkal, mivel ezek az anyagok hátrányosan befolyásolhatják az alsó végtagok vénás rendszerének hatékonyságát. Az alsó végtagok vénáinak ultrahangvizsgálatával célszerű ellenőrizni, hogy milyen a vénás rendszer az Ön esetében, mert a tünetek e rendszer hiányosságára utalhatnak.
A cigarettázás, a túlsúly és a mozgásszegény életmód (lehajtott lábakkal - ha érdemes lehet magasabbra tenni a lábát, ahogy a régi filmekben néha amerikai cowboyok teszik) hozzájárulnak a betegségek fokozásához.
A második dolog a nyomás nagysága - nem említi a sajátos nyomását, de nem haladhatja meg a 120/80 értéket. Ha az otthoni méréseknél magasabb volt a vérnyomás (a fogamzásgátló tabletták emelhetik a vérnyomást a családban magas vérnyomásban szenvedő személyeknél), ez azt jelenti, hogy figyelmet kell fordítania étrendjére a nátriumion-tartalom szempontjából.
Sokszor írtam erről a diétáról a magas vérnyomásról szóló bejegyzések alkalmával - meghívom, olvassa el őket. Távolítsa el étrendjéből a felvágottakat, sajtokat, kockadarabokat, bagetteket, zöldségízesítőket és konzerveket. Zöldség, gyümölcs, főtt hús, tejtermékek, rizs és dara ajánlott.
Üdvözlettel
Dr. n.med. Krystyna Knypl

Ne feledje, hogy szakértőnk válasza informatív, és nem helyettesíti az orvos látogatását.

Krystyna Knypl

Internista, hipertensiológus, a "Gazeta dla Lekarzy" főszerkesztője.

Címkék:  Távozáskor Különböző Hírek 

Érdekes Cikkek

add